مته گازور

مته گازور

مته گازور

۵/۵ - (۳ امتیاز)

مته گازور نوعی مته مخصوی چوب است که برای ایجاد حفر سوراخ مخصوص لولای گازوری است,, که ای نوع کار درودگری هیچ سنخیتی با نام گازور و گازوری ندارد .کلمه گازر در فارسی به معنای رنگ کردن نخ و پارچه است و اینکه چرا این نام روی یک مته و لولا گذاشته شده , این است که زمانی که این مته به ایران امد و برای ایجاد حفر جای یک لولای خاص روی درهای کابینت استفاده شد , کارخانه گازور که اشپزخانه های چوبی را در ایران میساخت این ادوات را وارد ایران کرد و به همین دلیل نام مته و لولا به همین نام مشهور شد .

مته گازور چیست

امروزه این مته ها در اشکال و کیفیتهای گوناگون ساخته میشوند و بریا هرنوع حفر گرد روی چوبها مورد استفاده قرار میگیرند , انواعی مثل تمام فولادی ، مخلوطی از فولاد ، تنگستن بصورت جوشی و حتی به حالت نوک و الماسه های تعویضی برای دوام بیشترمورد استفاده قرار میگیرند .
در ذیل عکس مته و لولای گازری را مشاهده میفرمایید .

مته گازوری
مته گازری مرکب
مته گازری
انواع مته گازری یکپارچه
مته گازری
مته گازری با نوکهای کاربایدی جوشی
مته گازور
مته گازری یک پارچه و نحوه حفر روی چوب
مته گازری
لولای گازری که قسمت دایره ای شکل ان(( سمت چپ لولا )) در سوراخ حفر شده چوب بخوبی نشسته

مته گازور چوب

همانگونه که گفته شد مته گازری نوعی مته مخصوی چوب است که برای ایجاد حفر سوراخ مخصوص لولای گازوری است که ای نوع کار درودگری هیچ سنخیتی با نام گازور و گازوری ندارد.

مته برگی

مته های برگی که ظاهر آن یک پارچه از یک متریال ویا بعضا از دو متریال میباشد که با هنرهای خاص تولیدی یکپارچه بنظر میرسند ولی کاربرد هردومته یک حالت میباشد، این مته با اندازه ها و دنباله ها وبدنه های مختلف تولید میشوند. در شکل ذیل این مته را ملاحظه میفرمایید که از جنس کرم وانادیم بوده و مخصوص چوب است که میتواند یکپارچه ویا دوفلزی باشد، قسمت انجام دهنده حفر سوراخ از کرم وانادیم و دنباله از متریال اهن میباشد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.